Αστον Βίλα

Δεν κατάφερε για ακόμα ένα παιχνίδι να νικήσει η Άστον Βίλα η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Νιουκάστλ. Δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, απειλήθηκε πολλές φορές καταφέρνοντας ωστόσο να πετύχει το γκολ που της έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Ελμοχαμαντί στο 83ο λεπτό. Σταθερά στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η Άστον Βίλα με ρεκόρ 36-59 και 27 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Ένχελς (στόπερ), Χίτον (τερματοφύλακας) και Γουέσλει (επιθετικός).

Γουλβς

Έπαιξε όσο έπρεπε η Γουλβς που πανηγύρισε δεύτερη συνεχόμενη νίκη αυτή την φορά με 1-0, εντός έδρας κόντρα στην αδύναμη Μπόρνμουθ. Το μόνο αξιοσημείωτο που έγινε στην αναμέτρηση ήταν και το γκολ του Χιμένεθ με κεφαλιά στο 60ο λεπτό έπειτα από όμορφη σέντρα του Τραορέ. Πλέον η ομάδα του Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-34 και 49 βαθμούς.