Αστον Βίλα

Μετά την νίκη με 2-0 επί της Έβερτον ήρθε η ώρα για την ανώμαλη προσγείωση στο έδαφος καθώς η Άστον Βίλα ηττήθηκε με κάτω τα χέρια στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 1-0. Πολύ κακό παιχνίδι από τους φιλοξενούμενους, η ομάδα του Σμιθ αναγκάστηκε να παίξει για κάτι περισσότερο από τριάντα πέντε λεπτά με παίκτη λιγότερο έπειτα από την αποβολή του Τρεζεγκέτ. Έτσι πλέον οι «χωριάτες» βρίσκονται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 4-6 και 3 βαθμούς.

Θα απουσιάσουν οι σημαντικοί Τρεζεγκέτ (μέσος) και Κοτζία (επιθετικός).

Γουέστ Χαμ

Νίκη πανηγύρισε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η Γουέστ Χαμ, αυτή την φορά εντός έδρας απέναντι στην Νόριτς με 2-0. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Χάλερ στο 24ο λεπτό ενώ ο Γιαρμολένκο επέστρεψε μετά από μήνες απουσίας με γκολ στο 56ο λεπτό. Σημαντικό ήταν για την ομάδα του Πελεγκρίνι ότι κράτησε το «μηδέν» στην άμυνα απέναντι σε μία πολύ καλά δομημένη ομάδα που έχει έναν «καυτό» Πούκι στην σύνθεση της. Πλέον τα «σφυριά» βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-7 και 7 βαθμούς.

Σημαντική θα είναι η απουσία του Αντόνιο (επιθετικός), δεν επηρεάζει αυτή του Ρέιντ (αμυντικός).