Αστον Βίλα

Κατώτερη των προσδοκιών η Άστον Βίλα, ηττήθηκε με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Τότεναμ. Δεν απείλησε πολλές φορές στην αναμέτρηση πέρα ελαχίστων εξαιρέσεων, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σε ένα ματς όπου γενικότερα δεν είχε πολλές «συγκινήσεις». Έπεσε στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Σμιθ με ρεκόρ 39-30 και 41 βαθμούς, στο -8 από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Επιστρέφουν οι Γκρίλις (μέσος) και Χάους (αμυντικός). Σταθερά εκτός από την περσινή αγωνιστική περίοδο ο Γουέσλει (επιθετικός).

Φούλαμ

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα για τη Φούλαμ, με 2-1 απέναντι στη Λιντς. Είχε γενικότερα φάσεις η αναμέτρηση ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρεθούν μπροστά στο σκορ με τον Μπάμφορντ. Η απάντηση ήρθε στο 38ο λεπτό με τον Άντερσεν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λούκμαν όμως στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Μπιέλσα κατάφερε και πάλι να βρει δίχτυα με τον Ραφίνα. Σταθερά στη 18η θέση η ομάδα του Πάρκερ με ρεκόρ 23-38 και 26 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Ρόντακ (τερματοφύλακας) και ο σημαντικός Τσέρνι (μέσος).