Αστον Βίλα

Ήττα με 3-1 δέχθηκε η Άστον Βίλα, εντός έδρας κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Τροαρέ στο 24ο λεπτό, στο δεύτερο μέρος δεν μπόρεσε να αμυνθεί σωστά με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή στα πρώτα έντεκα λεπτά του ημιχρόνου και τον Καβάνι να βάζει επίσης το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ. Η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 49-41 και 48 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Σανσόν (μέσος) και Γκρίλις (μέσος). Τιμωρημένος ο Γουότκινς (επιθετικός), παραμένει εκτός ο Τρεζεγκέ (μέσος).

Έβερτον

Τεράστια νίκη κατάφερε να πάρει η Έβερτον, με 1-0 στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Κάλβερτ Λιούιν. από εκεί και έπειτα πιέστηκε από τους γηπεδούχους καταφέρνοντας ωστόσο να διατηρήσει μέχρι τέλους το σκορ που διαμόρφωσε από το πρώτο μέρος. Παρέμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Αντσελότι με ρεκόρ 46-42 και 55 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Ροντρίγκεζ (μέσος) και Μίνα (αμυντικός). Εκτός παραμένει ο Γκμπαμπίν (μέσος).