Αστέρας Τρίπολης

Η δεύτερη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τον Αστέρα Τρίπολης είναι γεγονός και την πέτυχε στην έδρα του ουραγού Πανιώνιου με 1-0. Το «χρυσό» όπως αποδείχθηκε τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μαρκ Φερνάντεζ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, δίνοντας μεγάλη ανάσα στην ομάδα, αλλά και τον προπονητή του. Εξάλλου, οι Αρκάδες έχουν απολογισμό 2-0-5 στις πέντε πρώτες αγωνιστικές και θα ήθελαν κάτι παραπάνω για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Ωστόσο έχουν την ευκαιρία σήμερα για πρώτη φορά να φτάσουν σε ένα δεύτερο σερί τρίποντο απέναντι στην προτελευταία Λαμία εντός έδρας.

Ουσιαστικά κομπλέ θα παραταχθεί σήμερα ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς επιστρέφει και ο πολύτιμος επιθετικός Λουίς Φερνάντεζ.

Πιθανή ενδεκάδα Αστέρα Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Μαρτίνεθ, Ματρικάρντι, Σουάρεθ, Βλάχος - Βαλιέντε, Καπίγια - Σίτο, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεζ - Λουίς Φερνάντεζ

Bet Info - Αστέρας Τρίπολης

Τα 5/6 τελευταία ματς του Αστέρα Τρίπολης έληξαν με Goal/Goal και Over 2.5.

Λαμία

Η ήττα της Λαμίας από τον ΠΑΟΚ με 3-0 και περισσότερο το ότι αυτή κρίθηκε από τα πρώτα 12 λεπτά της αναμέτρησης αποτέλεσε το κύκνειο... άσμα του προπονητή Σωτήρη Αντωνίου, που έδωσε την θέση του στον πιο έμπειρο Άκη Μάντζιο. Η κατάσταση παραμένει δύσκολη όσον αφορά την βαθμολογική συγκομιδή της ομάδας, που αναζητά ακόμη την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα (0-4-3). Πάντως, οι διαφορές είναι μικρές προς το παρών και όλα μπορούν να ανατραπούν με 2-3 καλά αποτελέσματα στην σειρά. Ντεμπούτο για τον Έλληνα τεχνικό σημαντικό, νέο εκτός έδρας παιχνίδι, αυτή την φορά, με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης.

Τρεις οι απουσίες και σήμερα για την Λαμία, καθώς παραμένουν νοκ άουτ οι μέσοι Σασί, Τσούκαλος, αλλά και ο μεσοεπιθετικός Καραμάνος. Εκτός ο ομάδας ο γκολκίπερ Βελλίδης, που έχει κόντρα με την διοίκηση.

Πιθανή ενδεκάδα Λαμίας (5-4-1): Κάτσικας - Βάντερσον, Βίντρα, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Σκόνδρας - Δημούτσος, Μπεχαράνο, Τιρόνε, Βασιλόγιαννης - Ρόμανιτς

Bet Info - Λαμία

Από τρία διαδοχικά No Goal προέρχεται η Λαμία, που παραμένει ακόμη χωρίς νίκη (0-4-3).