Αστέρας Τρίπολης

Παρά την έλλειψη κινήτρου και άγχους, ο Αστέρας Τρίπολης δεν κατάφερε να σκοράρει εντός έδρας απέναντι στον ουραγό Πανιώνιο και έμεινε στο «λευκό» 0-0. Ένα παιχνίδι που είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν, οπότε θα μπορούσε να κερδίσει, αλλά και να χάσει. Έτσι, δεν έδωσε συνέχεια στο διπλό της Λάρισας με 2-1 και ο προπονητής Μίλαν Ράσταβατς προσπαθεί να διατηρήσει συγκεντρωμένους τους ποδοσφαιριστές του για τα ματς που απομένουν στην διαδικασία των πλέι άουτ. Νέο εντός έδρας ματς για τους Αρκάδες, αυτή την φορά απέναντι στον πάντα υπολογίσιμο Ατρόμητο.

Δεν υπολογίζεται σε αυτά τα παιχνίδια για τον Αστέρα Τρίπολης ο μέσος Ιγκλέσιας, ενώ τραυματίας παραμένει και ο ακραίος αμυντικός Σουάρεζ.

Πιθανή ενδεκάδα Αστέρα Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Τασουλής, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Κότσιρας - Μουνάφο, Βαλιέντε - Μαρκ Φερνάντεζ, Λουίς Φερνάντεζ, Ντέλετιτς - Μπαράλες

Bet Info - Αστέρας Τρίπολης

Ο Αστέρας Τρίπολης έχασε μόλις ένα από τα οχτώ τελευταία ματς πρωταθλήματος.

Ατρόμητος

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα πλέι άουτ ο Ατρόμητος, μένοντας στο 1-1 απέναντι στην Λαμία σε εντός έδρας αναμέτρηση. Μάλιστα έμεινε πίσω στο σκορ σε μια αδράνεια της άμυνας του στο 41', αλλά έφερε το ματς στα ίσα με άψογο χτύπημα φάουλ με τον Γκάλο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Πάντως, αυτή η απώλεια δεν έχει κάποιο αντίκτυπο στην βαθμολογία για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη, που σχεδιάζει ήδη τα πλάνα του για τη νέα σεζόν. Σίγουρα όμως τσεκάρει σε αυτά τα παιχνίδια και σε ποδοσφαιριστές, που δεν είδε αρκετά κατά την διάρκεια της κανονικής διάρκειας πρωταθλήματος.

Χωρίς κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσίας ο Σάββας Παντελίδης στον Ατρόμητο, όμως κάνει δοκιμές τόσο στο έμψυχο δυναμικό, όσο και σε ορισμένα συστήματα.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-2-3-1): Μανδάς - Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Γκάλο - Χαρίσης, Μπουζούλαζιτς - Ντε Πο, Ανδρούτσος, Νταβιότης - Μανούσος

Bet Info - Ατρόμητος

Τα 8/9 τελευταία παιχνίδια του Ατρόμητου σε πρωτάθλημα και κύπελλο έληξαν με Under 2.5.