Άρσεναλ

Κόλλησε στο μηδέν εντός έδρας εναντίον της Σπόρτινγκ Λισσαβόνας και έτσι αναδείχθηκε ισόπαλη σε ένα ματς όπου δεν υπήρξαν πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες και ο Έμερι παρέταξε την ομάδα του με πολλές αλλαγές. Άτυχος της βραδιάς ο Γουέλμπεκ ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά στον αστράγαλο και θα μείνει για πολλούς μήνες εκτός. Για το πρωτάθλημα η Άρσεναλ γλύτωσε από τα χειρότερα και τελικά πήρε ισοπαλία στην έδρα της με 1-1 απέναντι στην Λίβερπουλ. Ματς με πολλές φάσεις αλλά με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πρώτο λόγο. Τα γκολ της αναμέτρησης οι Μίλνερ και Λακαζέτ στο 61ο και 82ο λεπτό αντίστοιχα. Πλέον οι γηπεδούχοι έμειναν για ακόμα ένα ματς αήττητοι. Βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-14 και 23 βαθμούς.

Εκτός οι Ελνενί, Κοσιελνί, Λιχστάινερ, Μαυροπάνος και Γουέλμπεκ.

Γουλβς

Δέχθηκαν εύκολη ήττα εναντίον της Τότεναμ εντός έδρας με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μέχρι και με τρία γκολ διαφορά όμως η ομάδα του Εσπιρίτο προσπάθησε να γυρίσει το ματς με τους Νέβες και Χιμένεθ να κερδίζουν πέναλτι και να είναι εύστοχοι στο 68ο και 79ο λεπτό αντίστοιχα. Οι «Λύκοι» πραγματοποιούν καλή χρονιά μέχρι στιγμής και βρίσκονται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-12 και 15 βαθμούς. Πρόβλημα της ομάδας η τελική προσπάθεια