Αρούκα

Παρότι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στην αναμέτρηση, η Αρούκα ηττήθηκε με 2-1, στην έδρα της Μορεϊρένσε. Οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια και το πλήρωσαν στην αντεπίθεση καθώς δέχθηκαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Το μόνο που κατάφεραν να πετύχει η ομάδα του Εβαγκελίστα ήταν να διαμορφώσει το τελικό σκορ με γκολ του Σίλβα στο 82ο λεπτό. Πλέον, η «αρμάδα» του Πορτογάλου τεχνικού βρίσκεται στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-14 και 5 βαθμούς.

Εκτός οι Άλβες (μέσος), Για (μέσος) και Βελάζκεζ (αμυντικός).

Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Σε ένα ματς με λίγες φάσεις, η Σπόρτινγκ δέχθηκε εκ νέου ήττα στο Champions League, αυτή τη φορά με 1-0 στην έδρα της Ντόρτμουντ. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αμορίμ έπαιξε όσο χρειάστηκε νικώντας με 1-0, εντός έδρας την Μαρίτιμο και πλέον βρίσκονται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-3 και 17 βαθμούς. Εμφανής η απουσία του Γκονσάλβες στα μέχρι τώρα παιχνίδια με τον Πορτογάλο άσο να ανακοινώνει την επιστροφή του πολύ σύντομα.

Εκτός παραμένουν οι Ινάσοι (αμυντικός) και Γκονσάλβες (μέσος).