Αρμενία

Με αμυντικό προσανατολισμό παρατάχτηκε στο Σαράγεβο όμως μία αβλεψία να αφεθεί ελεύθερος ο Κρούνιτς στο πρώτο δοκάρι σε εκτέλεση κόρνερ ήταν μοιραία για να βρεθεί πίσω στο σκορ. Οι Αρμένιοι δέχτηκαν ακόμα ένα γκολ στα μέσα της επανάληψης και το μόνο που κατάφεραν ήταν να περιορίσουν την έκταση της ήττας (2-1) από τη Βοσνία μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Μικιταριάν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Πρώτη υποχρέωση απόψε στο Γερεβάν για την εθνική της χώρας από τον Καύκασο, στόχος η νίκη καθώς η προσεχής της αντίπαλος είναι θεωρητικά η πλέον βατή του Ομίλου πέραν του αδύναμου Λιχτενστάιν, ενώ το βάρος αναμένεται να πέσει και πάλι στον Χένρι Μικιταριάν.

Αρμενία (4-2-3-1) : Αιραπετιάν - Χοβανισιάν, Χαρογιάν, Καλισίρ, Νταμπασιάν - Γκριγκοριάν, Μικριτσιάν - Ανταμιάν, Μικιταριάν, Γκαζαριάν - Καραπετιάν

Bet Info - Αρμενία

Οι Αρμένιοι σκόραραν στα 6 από τα 7 τελευταία επίσημα παιχνίδια που έχουν δώσει μπροστά στο κοινό τους.

Φινλανδία

Παρά τα δεδομένα βήματα προόδου που έχει πραγματοποιήσει τα τελευταία χρόνια, δεν είναι ακόμα έτοιμη για να ανταγωνιστεί ομάδα τοπ επιπέδου κι αυτό φάνηκε στο Ούντινε. Δίκαιη η ήττα (2-0) από την ανώτερη Εθνική Ιταλίας, με τον Πούκι να χάνει μία σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσει ενώ το σκορ ήταν ακόμα στο 1-0 αλλά μέχρι εκεί. Οι Σκανδιναβοί, με βάση τις δηλώσεις τους, επιθυμούν να παίξουν ρόλο στη μάχη της πρόκρισης στην τελική φάση του EURO 2020 εξαργυρώνοντας την εξαιρετική παρουσία τους στο Nations League όπου κατέλαβαν την πρώτη θέση του Ομίλου τους και μοναδική τους επιδίωξη είναι το διπλό στο Γερεβάν.

Φινλανδία (5-3-2) : Χραντέτσκι - Γκρανλούντ, Τοίβιο, Βαισάνεν, Αρατζούρι, Πιρίνεν - Λοντ, Σπαρβ, Καμαρά - Χαμαλάινεν, Πούκι