Άρης

Αν και ξεκίνησε θετικά στο Ηράκλειο ο Άρης και τέρμα του Ιντέγε απέναντι στον ΟΦΗ, ωστόσο όσο περνούσε η ώρα δεχόταν ολοένα και περισσότερη πίεση, με το φινάλε να τον βρίσκει ηττημένο και με σκορ 3-1. Έντονη γκρίνια από τον κόσμο της ομάδας λόγω της πρόσφατης εικόνας των ποδοσφαιριστών, καθώς κάποιες ισοπαλίες, αλλά και η ήττα στην Κρήτη έφεραν το σύνολο του Μίκαελ Ένινγκ εκτός της πρώτης εξάδας στην βαθμολογία, οπότε η νίκη απέναντι στον Βόλο σήμερα εντός έδρας κρίνεται επιτακτική ανάγκη.

Ποινή τιμωρίας εκτίει στον Άρη ο δεξιός μπακ Σούντγκρεν, με το πρόβλημα στους ακραίους αμυντικούς να είναι εδώ και καιρό αντιληπτό στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Πιθανή ενδεκάδα Άρη (4-2-3-1): Κουέστα - Κόρχουτ, Ρόουζ, Βέλεθ, Σάσα - Μπα, Ματίγια - Λάρσον, Ντιγκινί, Φετφατζίδης - Ιντέγε

Bet Info - Άρης

Το πιο συχνό σημείο του Άρη στο πρωτάθλημα είναι η ισοπαλία (4-6-4).

ΝΠΣ Βόλος

Μεγάλη νίκη για τον Βόλο στο ματς με τον Πανιώνιο την Κυριακή και παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, μπήκε αποφασισμένος στην επανάληψη και το γύρισε σε 3-2. Τεράστια βαθμολογική ανάσα για τους νεοφώτιστους την δεδομένη χρονική στιγμή, αφού αυτή η νίκη ήρθε απέναντι σε μια ομάδα με τον ίδιο ακριβώς στόχο της παραμονής. Με καλύτερη ψυχολογία σήμερα στην Θεσσαλονίκη, με τον συντελεστή δυσκολίας βέβαια να ανεβαίνει κατακόρυφα απέναντι σε ένα πιεσμένο αντίπαλο για το αποτέλεσμα.

Δεν αναφέρονται σημαντικά προβλήματα στο «στρατόπεδο» του Βόλου, με τον έμπειρο στόπερ Μπασόνγκ να παραμένει εδώ και καιρός νοκ άουτ.

Πιθανή ενδεκάδα Βόλου (4-2-3-1): Μελίσσας - Φεράρι, Τσίκα, Δημόπουλος, Ντεντάκης - Μαξ, Τσοκάνης - Ζοάο, Μουνίθ, Τόρες - Μάντζης