Άρης

Παρά τις πολλές χαμένες ευκαιρίες από το 30' και μετά, ο Άρης δεν κατάφερε να σκοράρει απέναντι στον Παναθηναϊκό, χάνοντας εντός έδρας με 1-0. Το ίδιο σκορ εμφανίστηκε και με την ΑΕΚ, με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να περνά μια αναμενόμενη περίοδο ντεφορμαρίσματος. Επίσης τα παιχνίδια έρχονται το ένα μετά το άλλο μέσα σε λίγες ημέρες, ενώ το κύπελλο που παίρνει σειρά είναι πάντα σε πρώτο πλάνο για τον σύλλογο της Θεσσαλονίκης.

Σημαντική επιστροφή του μεσοεπιθετικού Μπερτόλιο στον Άρη, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο βασικός στόπερ Μπεναλουάν.

Πιθανή ενδεκάδα Άρη (4-2-3-1): Μπουσέ - Σάκιτς, Ρόουζ, Δεληζήσης, Σούντγκρεν - Ματίγια, Σάσα - Γκάμα, Μαντσίνι, Ματέο Γκαρσία - Μάνος

Bet Info - Άρης

Με Under 2.5 και No Goal στα πέντε τελευταία του ματς ο Άρης.

Αστέρας Τρίπολης

Ουσιαστικός ακόμη μία φορά ο Αστέρας Τρίπολης και απέναντι στον Παναιτωλικό έφτασε στην εντός έδρας επικράτηση με 2-0. Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για τους Αρκάδες, που έδωσαν συνέχεια στο 1-0, με το οποίο κέρδισαν λίγες ημέρες νωρίτερα τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς κέρδισε αρκετό έδαφος στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ με καλή ψυχολογία πάει και στα δύο ματς με τον Άρη στο κύπελλο, ψάχνοντας την πρόκριση και την διάκριση.

Στην Τρίπολη έμεινε ο φορ Μπαράλες, ενώ δεν αποκλείεται να συνεχίσει την καριέρα του στον σημερινό αντίπαλο του Αστέρα, τον Άρη.

Πιθανή ενδεκάδα Αστέρα Τρίπολης (4-2-3-1): Τσιφτσής - Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεζ, Κότσιρας - Βαλιέντε, Μπέλοκ - Σίτο, Ριέρα, Λουίς Φερνάντεζ - Αλί Μπάμπα