Απόλλων Σμύρνης

Μόνο λίγες εβδομάδες διήρκεσε η θητεία του Γιάννη Μαντζουράκη στον πάγκο του Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά από την στιγμή που δεν άλλαξε κάτι στον ουραγό της Σούπερ Λιγκ, η τεχνική ηγεσία άλλαξε πάλι, με τον έμπειρο Μπάμπη Τεννέ να αναλαμβάνει ένα πολύ δύσκολο έργο, να διατηρήσει τις ελπίδες παραμονής στην «ελαφρά ταξιαρχία». Τελευταίο αρνητικό αποτέλεσμα, η βαριά ήττα από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ με 5-1, που όπως αποτυπώνει το τελικό αποτέλεσμα αντιμετώπισε πολλά αμυντικά προβλήματα. Άκρως βέβαια απαιτητικό και το σημερινό εντός έδρας παιχνίδι με τον δεύτερο τη βαθμολογίας Ατρόμητο.

Νεότερο πρόβλημα για τον Τεννέ στον Απόλλων Σμύρνης ο στόπερ και αρχηγός Κύργιας, που υπέστη θλάση, ενώ εκτός παραμένει ο μέσος Ντ' Ούρσο.

Πιθανή ενδεκάδα Απόλλων Σμύρνης (4-2-3-1): Χουάντερσον - Φόνσι, Τζανετόπουλος, Βαφέας, Οριουέλα - Γκίνο, Κονέ, Ζοάο Πέδρο - Τόμας, Σικαμπάλα, Ελ Χέλβουε

Bet Info - Απόλλων Σμύρνης

Ο Απόλλων Σμύρνης είναι η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη (0-1-10), ενώ διαθέτει την χειρότερη επίθεση με τρία γκολ ενεργητικό και την χειρότερη άμυνα, έχοντας δεχθεί 20 τέρματα.

Ατρόμητος

Αήττητο ήταν και πάει για τον Ατρόμητο, που χάθηκε στις καθυστερήσεις του εντός έδρας αγώνα απέναντι στον Ολυμπιακό με 2-1. Μάλιστα, προηγήθηκε στο σκορ με τον συνήθη ύποπτο Κουλούρη στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη δέχθηκε μέγιστη πίεση, με συνέπεια να γνωρίσει την πρώτη του ήττα στις πρώτες 11 αγωνιστικές (7-3-1). Ζητούμενο για τους ποδοσφαιριστές του Κάναντι είναι να μην επηρεαστούν από αυτό το πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα και να επανέλθουν άμεσα στις νίκες, αρχής γενομένης από το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον ουραγό Απόλλων Σμύρνης.

Δύο οι σημαντικές απουσίες στον Ατρόμητο, καθώς τιμωρημένος είναι ο μέσος Μπουζούλαζιτς και τραυματίας ο εξτρέμ Ουγκράι. Επιστρέφουν ο μπακ Κιβρακίδης και ο μέσος Βασιλακάκης.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-2-3-1): Μέγερι - Γιαννούλης, Χατζησαϊας, Ρισβάνης, Σάκιτς - Μάντσον, Βασιλακάκης - Μπρούνο, Σάκιτς, Ενσικουλού - Κουλούρης

Bet Info - Ατρόμητος

Μόλις μια απώλεια έχει στις τέσσερις πρώτες εξόδους του στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής (3-1-0).