ΑΠΟΕΛ

Με δύο γκολ του Γκάιας Ζαχίντ, ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να αποδράσει με το τρίποντο από το Τάσος Μάρκου απέναντι στην Ένωση. Οι γαλαζοκίτρινοι έδειξαν με το καλημέρα ότι ήθελαν την νίκη και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Ζαχίντ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.  Οι βύσσινοι προσπάθησαν να ανέβουν, αλλά ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να τελειώσει τον αγώνα στο 72ο λεπτό, με τον Ζαχίντ να σκοράρει και πάλι έπειτα από ατομική ενέργεια του Τάμαρι ο οποίος έδωσε στον πρώτο, σκοράροντας με ωραίο πλασέ. Στα μεταγραφικά, η εκκρεμότητα που υπήρχε σχετικά με το μέλλον του Νικόλα Ιωάννου, από την έναρξη του καλοκαιριού, κλείνει. Ο διεθνής αμυντικός του ΑΠΟΕΛ θα συνεχίσει την καριέρα του στην Αγγλία και συγκεκριμένα στη Νότιγχαμ Φόρεστ, όπως ήταν και η επιθυμία του.

Ο Γουίλερ θα χάσει τον αγώνα της Πέμπτης με τη Ζρίνσκι για το γ' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ και πιθανόν το παιχνίδι πρωταθλήματος με τη Δόξα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής τους πρωταθλήματος. Απο την άλλη, Οι Κλωναρίδης, Σαχάρ και Ντίας αφαιρέθηκαν από τη λίστα (οι δυο πρώτοι λόγω τραυματισμού) και αντικαταστάθηκαν από τους Εφραίμ, Γένσεν και Κοκκινόφτα.

Bet Info - ΑΠΟΕΛ

4/5 NG πρόσφατα.

Ζρίνσκι Μόσταρ

H Ζρίνσκι πέρσι κατάφερε να φθάσει μέχρι τον 3ο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ Οι Βόσνιοι ξεκίνησαν από τον 2ο προκριματικό όπου αντιμετώπισαν την Βαλέτα ενώ ακολούθως, κλήθηκε να αντιμετωπίσει την σαφώς ανώτερη Λουντογκόρετς Βουλγαρίας όπου στο πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας έχασε με σκορ 1-0 και στο δεύτερο μέσα στην έδρα της ήρθε ισοπαλία 1-1. Κάπως έτσι, έληξε η περσινή Ευρωπαϊκή πορεία της ενώ το περσινό ρόστερ της Ζρίνσκι δεν έχει και πολλές διαφορές από το φετινό αφού αποχώρησαν μόλις 3-4 παίχτες και ήρθαν άλλοι τόσοι. Προπονητής της ομάδας είναι ο 39χρόνος, Μλάντεν Ζίζοβιτς ενώ στις εγχώριες διοργανώσεις η Ζρνίσκι μετρά έξι κατακτήσεις πρωταθλήματος της Βοσνίας και ένα κύπελλο. Στην Ευρώπη δεν έχει να επιδείξει τίποτα το ιδιαίτερο, ενώ με 3-1-2 φέτος έχει 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Βοσνίας, βρισκόμενη στο -10 απο την κορυφή με δύο ματς λιγότερα ωστόσο.

Mόνο ο στόπερ Χόσιπ Ράντος θα απουσιάσει.