ΑΠΟΕΛ

Η νέα εντός έδρας αποτυχία (ήττα με 2-0 από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας) έφερε ανακατατάξεις στους πορτοκαλί που απέπεμψαν τον προπονητή Τόμας Ντολ. Υποψήφιος νέος κόουτς ο Κάναντι, στο σημερινό ματς πάντως θα καθίσει στον πάγκο ο υπηρεσιακός Λούκας Χατζηλούκας. Ο ΑΠΟΕΛ έχει χάσει έδαφος στο εγχώριο πρωτάθλημα κι έχει να σκέφτεται (και) τον ερχόμενο αγώνα με τον Εθνικό Άχνας, από τη στιγμή που όλα έχουν κριθεί στον Όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ με τον σύλλογο της Λευκωσίας να τερματίζει στη δεύτερη θέση και να παίρνει εισιτήριο πρόκρισης στους 32 του θεσμού.

Τιμωρημένος είναι ο μπακ Πραξιτέλης Βούρος.

Bet Info - ΑΠΟΕΛ

4 under στα 5 τελευταία παιχνίδια.

Σεβίλλη

Προηγήθηκε με τον Ελ Χαντάντι στην έδρα της Οσασούνα μόλις στο 11ο λεπτό, ωστόσο ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του πρώτου αγώνα και παρότι έπαιξε με παίκτη παραπάνω για παραπάνω από 30 αγωνιστικά λεπτά, δε μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Με αυτόν τον τρόπο οι Σεβιγιάνοι έμειναν στο -3 από τις πρωτοπόρους Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης, ακολουθεί την ερχόμενη Κυριακή ο απαιτητικός αγώνας με τη Βιγιαρεάλ. Εξυπακούεται πως οι Ανδαλουσιάνοι είναι σίγουρα πρώτοι στον Όμιλο, κάτι που τους επιτρέπει να κάνουν πολλές αλλαγές στο αποψινό παιχνίδι.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών, αναμένεται όμως εκτεταμένο ροτέισον.