Άουγκσμπουργκ

Όλα τα σπουδαία πράγματα στο Μάιντζ έλαβαν χώρα στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, καθώς ως το 82' το σκορ ήταν 0-0 και σε αυτό το σημείο η Άουγκσμπουργκ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Γουόν ωστόσο κατάφερε να φύγει με άδεια χέρια δεχόμενη δύο τέρματα ως το φινάλε. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα (2-1) στο φετινό πρωτάθλημα για τους Βαυαρούς που μάλλον αδικούνται από το τελικό αποτέλεσμα, η ουσία είναι πάντως πως δείχνουν εικόνα συγκροτημένης ομάδας, όπως πέρυσι και δείχνουν ικανοί να μην κινδυνεύσουν σοβαρά με τον υποβιβασμό.

Εκτός οι Γι (Ε), Σίμπερ (Ε) και Φινμπόγκανσον (Ε).

Bet Info - Άουγκσμπουργκ

3/3 γκολ/γκολ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μετρούν οι Βαυροί.

Βέρντερ Βρέμης

Άνευρη κατά τη φιλοξενία της Νυρεμβέργης στη Βρέμη, σαν να μην είχε πολλή διάθεση να δημιουργήσει φάσεις και να κυνηγήσει το γκολ που θα ''τελείωνε'' το παιχνίδι μετά το 1-0 του Έγκενστάιν. Εν τέλει το πλήρωσε πολύ ακριβά αφού δέχτηκε γκολ-μαχαιριά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και φυσικά δεν είχε χρόνο για να αντιδράσει παραχωρώντας εν τέλει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στους Φράγκους. Παρά ταύτα, οι πράσινοι παραμένουν αήττητοι με 5 κερδισμένους βαθμούς, στη μοναδική τους φετινή έξοδο πήραν το τρίποντο μέσα στη Φρανκφούρτη.