Άουγκσμπουργκ

Της έλειψε το πάθος αλλά και η αυτοσυγκέντρωση στην άμυνα κατά την απαιτητική έξοδο στο Σινσχάιμ και ηττήθηκε δίκαια με σκορ 3-1 από την Χοφενχάιμ. Παροδική αποδείχτηκε η ισοφάριση του Καλιτζούρι σε 1-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στις αρχές της επανάληψης δέχτηκε δύο τέρματα και πρακτικά όλα τελείωσαν σε εκείνο το σημείο για τους Βαυαρούς που συμπλήρωσαν 4 αγωνιστικές δίχως τρίποντο (0-2-2). Ωστόσο, η Άουγκσμπουργκ χάρη στο καλό της ξεκίνημα διατηρεί μία απόσταση πέντε βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη, 2-1-2 με 3/5 under οι εντός έδρας επιδόσεις της μέχρι σήμερα.

Εκτός ο φορ Χαν.

Bet Info - Άουγκσμπουργκ

Η εστία της παραβιάστηκε και στις 7 τελευταίες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Σάλκε

Καταφανής η αγωνιστική της κατωτερότητα σε σχέση με τη Μπάγερ Λεβερκούζεν και δίκαιο το σε βάρος της 0-3 στο Γκεζελκίρχεν. Βέβαια η ίδια άξιζε ένα γκολ (έχασε και πέναλτυ), όμως η αλήθεια είναι πως θα μπορούσε να έχει δεχτεί 5-6 τέρματα. Δυσοίωνο το μέλλον της ιστορικής ομάδας της Βεστφαλίας που παραμένει σταθερά από την εκκίνηση της σαιζόν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, χρειάζεται ένα δυνατό σοκ και προφανώς 3-4 καλές μεταγραφές το Γενάρη εάν θέλει να αποφύγει τον εξευτελισμό του υποβιβασμού στη δεύτερη κατηγορία. Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός εκτός έδρας (0-1-4 με 5/5 over).