Άουγκσμπουργκ

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι Βέρντερ-Άουγκσμπουργκ ήταν τόσο βαρετό που δεν είχε τίποτα το αξιόλογο, στην επανάληψη μολονότι ζωντάνεψε λίγο όλα έδειχναν πως θα λήξει χωρίς γκολ, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές και υποχρέωσαν την Άουγκσμπουργκ σε ήττα (2-0). Δεύτερη σερί ήττα και φτωχή εμφάνιση για τους Βαυαρούς, οι οποίοι έχουν κάποιες μεταπτώσεις στην απόδοση τους αλλά χάρη στις νίκες που έχουν καταγάγει, βρίσκονται στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη. Μέτριες οι επιδόσεις τους εντός έδρας (2-2-4 με 4 under-4 over).

Eκτός οι Φραμπέργκερ (Α) και Μόραβεκ (Μ).

Μπάγερν Μονάχου

Χωρίς να θαμπώσει με την εμφάνιση της, επικράτησε στο χιονισμένο Μόναχο της μαχητικής Φράιμπουργκ με σκορ 2-1 έχοντας ως σκόρερ της τους Μίλερ και Λεβαντόφσκι, ενώ γλίτωσε παρά τρίχα το 2-2 προς το τέλος. Οι Βαυαροί έχουν καθιερωθεί στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα και θέλουν να εκμεταλλευτούν τις βαθμολογικές απώλειες των Λειψία και Μπορούσια Ντόρτμουντ προκειμένου να αποκτήσουν ξεκάθαρο και μεγάλο προβάδισμα για μία ακόμα σαλατιέρα. Η εκτός έδρας εικόνα τους πάντως χαρακτηρίζεται από κάποιες ανορθογραφίες (5-1-2 με 7/8 over).