Άουγκσμπουργκ

Koλακευτικό το σε βάρος της σκορ (2-1) στη Λειψία, δεν παύει όμως να αποτελεί ήττα, με τον Καλιτζούρι να μειώνει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ ένα τέταρτο πριν από το φινάλε αλλά μέχρι εκεί. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τους Βαυαρούς που δε βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση το τελευταίο δίμηνο, σημαντικά τα προβλήματα τόσο στην ανάπτυξη του παιχνιδιού όσο και στην ανασταλτική λειτουργία τους. Σιγά σιγά εξανεμίζεται η κάβα βαθμών από τον πρώτο γύρο για την ομάδα του Χέρλιχ που βλέπει τη διαφορά από τον απευθείας υποβιβασμό να μειώνεται στους 8 βαθμούς, μέτριες οι εντός έδρας επιδόσεις της (3-2-6 με 6/11 under).

Δεν υπολογίζεται ο αμυντικός Ιάγκο.

Bet Info - Άουγκσμπουργκ

Η εστία της παραβιάστηκε και στα 11 τελευταία εντός έδρας επίσημα παιχνίδια της.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Φλέρταρε με μεγάλο κάζο στη Βέρνη, όμως στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκε πολύ και παρά από την ήττα (4-3) από τη Γιουνγκ Μπόις έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στους 16 του Γιουρόπα Λιγκ εν όψει της ρεβάνς της επόμενης Πέμπτης. Στο πρωτάθλημα οι Ασπιρίνες έρχονται από μεγάλο κάζο αφού πέταξαν 2 πολύτιμους βαθμούς στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Μάιντζ (2-2) παρά το γεγονός ότι προηγούνταν με 2-0 ως το 89ο λεπτό, θα πρέπει να αποφεύγουν τέτοιου είδους αποτυχίες αν θέλουν να πλασαριστούν στην πρώτη τετράδα του τελικού πίνακα. Μοιρασμένες είναι οι επιδόσεις μακριά από το Λεβερκούζεν (5-2-3 με 5 under-5 over).

Aμφίβολος ο βασικός κίπερ Χραντέτσκι, μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα.