Άουγκσμπουργκ

Πικρή γεύση της άφησε η έξοδος στο Βερολίνο κόντρα στη Χέρτα καθώς μολονότι προηγήθηκε πολύ νωρίς με το όμορφο τέρμα του Μπενές στο δεύτερο λεπτό, έμεινε με άδεια χέρια (1-2) δεχόμενη γκολ από πέναλτυ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης. Άδοξο τέλος στο μικρό θετικό σερί της Άουγκσμπουργκ που είχε πάρει 4 βαθμούς στα δύο προηγούμενα παιχνίδια, τουλάχιστον όμως η διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη διατηρήθηκε στους 7 βαθμούς και το συγκρότημα του Χάικο Χέρλιχ αισθάνεται μία σχετική ασφάλεια. Δύσκολο το αποψινό παιχνίδι φυσικά, 3-3-6 με 7/12 under o μέχρι σήμερα απολογισμός στο Άουγκσμπουργκ.

Ιάγκο (Α), Γένσεν (Μ) και Φινμπόνγκανσον (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Άουγκσμπουργκ

Η εστία της παραβιάστηκε και στα 13 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της.

Γκλάντμπαχ

Σταθερά σε πτωτική πορεία βρίσκεται η Μπορούσια το τελευταίο χρονικό διάστημα, γεγονός που επιβεβαιώθηκε και στο ντέρμπυ με τη Μπάγερ Λεβερκούζεν στο Μεχενγκλάντμπαχ. Ελάχιστα απειλητική η ομάδα της Γκλάντμπαχ, ειδικά στο πρώτο μέρος πέρασε ελάχιστα τη μεσαία γραμμή, ενώ δε μπόρεσε και να διατηρήσει την εστία της ανέπαφη δεχόμενη γκολ 15 λεπτά πριν από το φινάλε. Ακόμα μία ήττα (0-1), η τρίτη συνεχόμενη και διεύρυνση του αρνητικού σερί σε 0-1-6 στα τελευταία επίσημα παιχνίδια των Πουλαριών που κινδυνεύουν άμεσα να μείνουν εκτός Ευρώπης, 3-5-3 με 8/11 over το εκτός έδρας ρεκόρ.