Αντβερπ

Παρότι δεν ήταν κυρίαρχη στην αναμέτρηση, η Αντβέρπ κατάφερε να νικήσει με 2-0, στην έδρα της Λουντογκόρετς. Εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 5ο λεπτό σκοράροντας τρία λεπτά αργότερα με τον Ρεφαέλοβ και τον Γκέρκενς στο 83ο λεπτό να καθορίζει το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Σταθερά στην 1η θέση του ομίλου οι Βέλγοι με ρεκόρ 5-2 και 9 βαθμούς. Στα του πρωταθλήματος, νίκησε δύσκολα με 3-2 την Λουβέν, εντός έδρας.

Για ακόμα μία αγωνιστική παραμένουν τα πολλά προβλήματα καθώς θα λείψουν οι σημαντικοί Βογιά (μέσος), Κούπμαν (μέσος), Ντε Πο (επιθετικός), Πίους (αμυντικός) και Νσίμπα (επιθετικός).

Λουντογκόρετς

«Πικρή» ήττα με 4-0 δέχθηκε η Λουντογκόρετς, στην έδρα της Τότεναμ και πλέον αποκλείστηκε οριστικά από την συνέχεια του Europa League. Δεν έπεισε καθόλου με την εμφάνιση της, άφησε πολλά κενά στην άμυνα δίχως να καταφέρει ποτέ να γίνει απειλητική. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Γκέντσεβ νίκησε δύσκολα με 2-1, εντός έδρας την Μπότεβ Βράτσα.

Εκτός οι βασικοί Ρενάν (μέσος0, Σαντάνα (αμυντικός), Βάντερσον (μέσος0, Μαρίν (επιθετικός) και Σισίνιο (αμυντικός).