Αντβερπ

Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, η Αντβέρπ κατάφερε να βρει τις αδυναμίες του αντιπάλου, με αποτέλεσμα να πάρει εντός έδρας νίκη απέναντι στην Τότεναμ με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Ραφαέλοβ στο 29ο λεπτό, οι Βέλγοι βρίσκονται πλέον στην 1η θέση του ομίλου έχοντας κάνει το 2/2. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Λέκο δέχθηκε την ήττα που έβαλε και τέλος στο αήττητο σερί της, με 1-0 στην έδρα της Άντερλεχτ.

Πολλές οι απουσίες για τους γηπεδούχους καθώς θα λείψουν οι Μπένσον (επιθετικός), Κούπμαν (μέσος), Ντε Σαρτ (μέσος), Λαμκέλ (επιθετικός), Λι (αμυντικός), Νσίμπα (επιθετικός), Ροντρίγκεζ (επιθετικός) και Πίους (αμυντικός).

LASK Λιντζ

Σε ένα ματς «ροντέο», η Λίντσερ κατάφερε να πάρει την νίκη με 4-3, εντός έδρας απέναντι στην Λουντογκόρετς. Αν και προηγούνταν με 4-1 στο 67ο λεπτό. δέχθηκε δύο γκολ στα επόμενα εφτά λεπτά, χωρίς ωστόσο να το «πληρώσει» τελικά. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του υπηρεσιακού Θαλχάμερ, νίκησε με 2-0 στην έδρα της Στούρμ Γκρατς και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-5 και 13 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Γργκιτς (αμυντικός), Χόλαντ (μέσος) και Ρέιτερ (επιθετικός).