Άντερλεχτ

Απρόσμενη ήττα για την Άντερλεχτ στην έδρα της Τρίντεν με 4-2. Έμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος με ρεκόρ 31-20 και 30 βαθμούς. Για τον θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ αν και μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική για 75 λεπτά τελικά ηττήθηκε εκτός έδρας απέναντι στην ποιοτική Φενερμπαχτσέ με 2-0. Φοβερή εμφάνιση από τον Βαλμπουενά, μοιραίος ο Μπακάλι για τους φιλοξενούμενους καθώς δέχθηκε κόκκιη κάρτα στο 79ο λεπτό. Στην 4η θέση της βαθμολογίας οι γηπεδούχοι με ρεκόρ 2-7 και μόλις έναν βαθμό.

Απών από την αναμέτρηση ο Μπακάλι (στόπερ) καθώς είναι τιμωρημένος.

(3-4-3): Ντιντίλον – Μίλιτς, Σάνε, Απιάχ – Νάτζαρ, Μακερένκο, Τρέμπελ, Σαιέφ – Γκέρκενς, Ντιμάτα, Σαντίνι.

Σπαρτάκ Τράβνα

Ήττα στο πρωτάθλημα και για την Τρνάβα η οποία έχασε εντός έδρας με 3-2 από την Νίτρα. Έχουν μείνει αρκετά πίσω στην διεκδίκηση του τίτλου οι Σλοβάκοι οι οποίοι βρίσκονται πλέον στην 6η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 19-17 και μόλις 18 βαθμούς. Για τον θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ οι φιλοξενούμενοι έχασαν εύκολα με 3-1 στην έδρα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ αποτέλεσμα όμως που δεν επηρέασε την θέση της ομάδας καθώς βρίσκεται σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας του ομίλου με ρεκόρ 3-7 και 3 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Λόβας (στόπερ) και Σλόντομπα (μέσος).

(4-1-4-1): Τσόντι – Κόνκα, Τοθ, Χλάντικ, Κάντλεκ – Γκρέσακ – Γκρέντελ, Ράντα, Σλομπόντα, Τζίνκα – Μπάκος.