Αντάλιασπορ

Βρέθηκε απέναντι στη Γκεντσλέρ στην Κωνσταντινούπολη και δεν ήταν σε καθόλου καλή κατάσταση, παρόλα αυτά στάθηκε όρθια και πήρε σπουδαίο βαθμό (1-1). Προηγήθηκε στο 53', κρατούσε μέχρι το 82ο λεπτό το σκορ, όταν και ισοφαρίστηκε. Στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη η ομάδα της Αττάλειας, δείχνει σε καλύτερη μοίρα απο όσες ομάδες παλεύουν για τη σωτηρία τους.

Eκτός ο Οζτούρκ (Α).

Bet Info - Αντάλιασπορ

3/5 under 2.5 προσφάτως.

Σίβασπορ

Έμεινε στο 2-2 με τη Γαλατά στο πρόσφατο ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους της Σίβα να προηγούνται με τη Γαλατά να το «γυρίζει» μέχρι το 37ο λεπτό της αναμέτρησης. Με πέναλτι στο 58’ έγινε το 2-2 αλλά στη συνέχεια αμφότερες προτίμησαν να διατηρήσουν το βαθμό της ισοπαλίας, παρά να πάρουν περισσότερα ρίσκα. Στη 4η θέση αλλά μόλις στο -4 απο τη κορυφή και με ελπίδες τίτλου.

Τιμωρήμενος ο χαφ Φερνάντο. Εκτός ο κίπερ Σασάλ. Τραυματίας ο φορ Σκούλετιτς, ο χαφ Γεσιλιούρτ και οι αμυντικοί Ερντάλ, Καμαρά.