Αννόβερο

Ματς με ευκαιρίες, θέαμα κι ένταση αυτό στο Γκεζελκίρχεν, το Αννόβερο άντεξε για ένα ημίχρονο (με χρήση VAR o διαιτητής πήρε πίσω απόφαση για πέναλτυ αλλά δεν έγινε το ίδιο στο 50' με τους γηπεδούχους να ευστοχούν από τη λευκή βούλα. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν απάντηση στο 70' με τον Βάινταντ αλλά η χαρά τους διήρκεσε μόλις ένα λεπτό αφού άμεσα βρέθηκαν πάλι στο σκορ κι εν τέλει ηττήθηκαν με σκορ 3-1 από τη Σάλκε. Η ομάδα του βορρά παραμένει στη 16η θέση της κατάταξης (μπαράς παραμονής) πραγματοποιώντας κακό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα, οι 4 από τους 6 βαθμούς της έχουν κερδηθεί εντός έδρας (1-1-2 με 3/4 over).

Αμφίβολοι οι Ζβέγκλερ (Μ), Φίλκριγκ (Ε) και Ασάνο (Ε).

Bet Info - Αννόβερο

Mετράει 6 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over στο πρωτάθλημα.

Βόλφσμπουργκ

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε σε βάρος της το παιχνίδι με τη Μπορούσια Ντόρτμουντ, τα βρήκε σκούρα στην προσπάθεια να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και από τη στιγμή που η δική της εστία παραβιάστηκε, γνώρισε μία δίκαιη ήττα (0-1). Τρίτο αποτυχημένο αποτέλεσμα για τους Λύκους που εξακολουθούν να βρίσκονται στο δεύτερο μισό της βαθμολογικής κατάταξης, όπως όλα δείχνουν δύσκολα θα παίξουν ρόλο στη μάχη της Ευρώπης - όπως ήταν ο αρχικός στόχος - πιο πιθανό το ενδεχόμενο να έχει κάποιο άγχος για παραμονή. Σαφώς καλύτερα τα πράγματα μακριά από τη Wolkswagen Arena (2-1-1 με 2 under-2 over).

Mπρούμα (Α), Γκιβαλογκί (Μ) και Μεχμέντι (Μ) είναι σε στάδιο επιστροφής από μακροχρόνιους τραυματισμούς.