Αννόβερο

Η άμυνα του έπνεε τα λοίσθια στη Φρανκφούρτη καθώς επέτρεψε μπόλικες ευκαιρίες στους ταχύτατους επιθετικούς της Άιντραχτ, εύλογα δέχτηκε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και γνώρισε ακόμα μία βαριά ήττα (4-1) σκοράροντας απλά στο 86' με τον Μουσλίγια. Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς κερδισμένο βαθμό και το Αννόβερο πέρασε πλέον στην τελευταία θέση της κατάταξης της Μπουντεσλίγκα μετά τη νίκη της Σάλκε έχοντας μόλις δύο ισοπαλίες και καμία νίκη μέχρι στιγμής. Ο προπονητής Μπραιτενράιτερ στηρίζεται από τη διοίκηση, ωστόσο τίποτα δεν αποκλείεται αν συνεχιστούν τα αρνητικά αποτελέσματα.

Εκτός ακόμα οι Πριμπ (Μ), Χίμπερς (Α), αμφίβολοι οι Βίμερ (Α) και Φίλκρουγκ (Ε).

Bet Info - Αννόβερο

Δέχτηκε συνολικά 12 τέρματα στα 4 τελευταία παιχνίδια του.

Στουτγκάρδη

Όση ρέντα της έλειψε στα προηγούμενα παιχνίδια την είχε κατά τη φιλοξενία της φορμαρισμένης Βέρντερ. Οι Σουηβοί δεν ήταν και τόσο καλοί αλλά προηγήθηκαν με τον Δώνη (19') ενώ στο 36' απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα. Η αρχή του β' ημιχρόνου τους βρήκε αδικαιολόγητα παθητικούς με αποτέλεσμα να έρθει η ισοφάριση (68'), ωστόσο ο Κάστρο επτά λεπτά αργότερα έδωσε στη Στουτγάρδη την πρώτη της νίκη (2-1) στο φετινό πρωτάθλημα. Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον Κορκούτ και τους παίκτες του, ωστόσο παραμένουν στην τελευταία τριάδα της κατάταξης και δεν υπάρχει κανένα περιθώριο εφησυχασμού.

Χτύπησαν οι Αόγκο (Μ) και Δώνης (Ε), μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα.