Αννόβερο

Με το βουνό των αγωνιστικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει καθώς και την κάκιστη ψυχολογία, προφανώς και δεν είχε ιδιαίτερη τύχη στο Iduna Park Stadion απέναντι στην πρωτοπόρο Μπορούσια Ντόρτμουντ. Ο τελικός δείκτης του σκορ ήταν 5-1 και τα λέει όλα για την εικόνα του παιχνιδιού, με την άμυνα του Αννόβερου να προσπαθεί ανεπιτυχώς να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα και να περιορίσει όσο μπορεί την έκταση της βαριάς ήττας. Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, ο προπονητής Μπρατενράιτερ απολύθηκε και στη θέση του ήρθε ο Τόμας Ντολ, ο οποίος εδώ και 10 χρόνια δεν έχει όμως παραστάσεις στη Μπουντεσλίγκα (Φερεντσβάρος, Γκεντσλέρ, Αλ Χιλάλ). Πάντα στην τελευταία θέση, 2-1-6 με 5/9 over το εντός έδρας ρεκόρ.

Σταθερά εκτός ο επιθετικός Φίλκριγκ.

Bet Info - Αννόβερο

Το Αννόβερο είναι η ομάδα που έχει πετύχει τα λιγότερα τέρματα στην έδρα της (7).

Λειψία

Πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό στο Ντίσελντορφ παίρνοντας μέσα σε 15 λεπτά παιχνιδιού προβάδισμα τριών τερμάτων και μοιραία η σεμνή τελετή έλαβε γρήγορα τέλος. H oμάδα της Ανατολικής Γερμανίας επικράτησε της Φορτούνα με το ευρύ 0-4, μάλιστα η αντίπαλος της ερχόταν από τέσσερις συνεχόμενες νίκες και έμοιαζε υψηλό εμπόδιο, στα θετικά νέα η επιστροφή του πολύτιμου μεσοεπιθετικού Φόρσμπεργκ που επέστρεψε μετά από καιρό αγωνιζόμενος για 20 λεπτά. Με το τρίποντο αυτό οι Κόκκινοι Ταύροι εδραιώθηκαν στην πρώτη τετράδα, που αποτελεί το βασικό τους στόχο καθώς θα τους φέρει ξανά στο Τσάμπιονς Λιγκ, μέτριες πάντως οι εκτός έδρας επιδόσεις τους (3-2-4 με 5/9 over).

Δεν είναι διαθέσιμος ο αμυντικός Ουπαμεκανό.