Αννόβερο

Πήρε θετικό αποτέλεσμα στο Φράιμπουργκ, σε μία αναμφίβολα δυνατή έδρα (πριν από δύο βδομάδες εκεί η Λειψία είχε ηττηθεί με το βαρύ 3-0), κάτι που του ανέβασε τη ψυχολογία. Από το τρίτο λεπτό βρέθηκαν πίσω οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο κατάφεραν να ισοφαρίσουν μόλις δέκα λεπτά αργότερα με τον Φελίπε και να πάρουν εν τέλει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Στην προτελευταία θέση πλέον το Αννόβερο, 3 βαθμούς μακριά από τη θέση των μπαράζ και 4 από την απευθείας παραμονή και τη σημερινή τους αντίπαλο, θα ήταν ιδανικό να πάρουν σήμερα το τρίποντο για να κάνουν καλύτερα Χριστούγεννα. 2-1-4 με 5/7 over το σερί μπροστά στο κοινό της ομάδας.

Bet Info - Αννόβερο

Δέχεται κατά μέσο όρο περίπου δύο τέρματα στο Αννόβερο.

Φορτούνα Ντίσελντορφ

Όχι μόνο πήρε δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο (2-1) αλλά υποχρέωσε την πρωτοπόρο Μπορούσια Ντόρτμουντ στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Λουκεμπάκιο τελείωσε ιδανικά μία αντεπίθεση στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο Ζίμερ με πραγματικό κεραυνό από μακριά διπλασίασε τα τέρματα των κόκκινων που κατάφεραν μάλιστα να μην απειληθούν ιδιαίτερα πέραν του γκολ που απλά περιόρισε την έκταση της νίκης. Χάρη στο αποτέλεσμα αυτό η Φορτούνα ανέβηκε πάνω από την τελευταία τριάδα και αγναντεύει το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία, ακόμα ωστόσο να έρθει το πρώτο διπλό (0-3-4 με 5/7 over).