Αννόβερο

Η αποβολή του Αλμπορνόζ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης στη Νυρεμβέργη υπήρξε καθοριστική για την εξέλιξη του παιχνιδιού αφού ανάγκασε το Αννόβερο σε παθητικό ρόλο με στόχο τη λευκή ισοπαλία. Ο σύλλογος του βορρά άντεξε την αντίπαλη πίεση μέχρι το 76' και το άτυχο αυτογκόλ του Αντόν, ενώ στην επόμενη φάση έγινε το 2-0 και όλα τελείωσαν. Δύσκολα τα πράγματα για το σύνολο του Μπραιτενράιτερ που ξεκίνησε χωρίς νίκη στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές - σε πλήρη αντίθεση με το περυσινό καταπληκτικό του ξεκίνημα - και καλείται να δώσει άμεσα απαντήσεις για να μη συνδεθεί με τη μάχη του υποβιβασμού.

Τιμωρημένος ο Αλμπορνόζ (Α), τραυματίας ο Πριμπ (Α).

Χόφενχαϊμ

Ακόμα απορεί πως έχασε τη νίκη στο εντός έδρας ντέρμπυ με τη Μπορούσια Ντόρτμουντ αφού άξιζε πέρα για πέρα το τρίποντο. Οι μπλε ήταν καλύτεροι βρίσκοντας το γκολ που δικαιούνταν στο τέλος του πρώτου μέρους με τον Ζοέλινγκτον, στο δεύτερο μέρος είδαν (σωστά) να τους ακυρώνονται δύο τέρματα αλλά μολονότι βρέθηκαν με παίκτη παραπάνω στο 75', ισοφαρίστηκαν λίγα λεπτά αργότερα στο τελικό 1-1. Μάλιστα ο Μπελφοντίλ έχασε στο φινάλε τεράστια ευκαιρία για να χαρίσει τη νίκη στη Χοφενχάιμ που βρίσκεται λίγο πιο κάτω από τη μέση της κατάταξης πληρώνοντας την αμυντική αδράνεια που τη διακρίνει συχνά-πυκνά.

Αμίρι, Γκαίγκερ και Ρουπ στη λίστα των απόντων και σήμερα.