Αννόβερο

Αναιμική η παρουσία του για 75 λεπτά στη Στουτγάρδη χωρίς να απειλήσει και βρισκόμενο πίσω στο σκορ από το 53', στο φινάλε όμως πήρε τη μπάλα, προσπάθησε να σκοράρει και τα κατάφερε με τον Φούλκρουγκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κλέβοντας το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Σημαντικό το αποτέλεσμα αυτό αφού η διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη βρίσκεται πλέον στους 6 βαθμούς κι έτσι τις 4 τελευταίες αγωνιστικές οι νεοφώτιστοι χρειάζονται 1-2 θετικά αποτελέσματα για να σφραγίσουν τη σωτηρία τους. 7-3-5 με 8/15 over οι επιδόσεις τους ενώπιον του κοινού τους.

Τιμωρημένος ο Κλάους (Μ), τραυματίας ο Ζόνατας (Ε).

Μπάγερν Μονάχου

Η Γκλάντμπαχ είχε την ατυχή έμπνευση να προηγηθεί μέσα στο Allianz Stadium αλλά οι Βαυαροί απάντησαν με εντυπωσιακό τρόπο διαλύοντας τη φιλοξενούμενη ομάδα με σκορ 5-1 έχοντας σαν πρωταγωνιστή τον φορ Βάγκνερ που πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα. Έτσι πανηγυρίστηκε ακόμα ένας εγχώριος τίτλος, ενώ την Τετάρτη ακολουθεί ο πρώτος ημιτελικός του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, συνεπώς σήμερα θα γίνει οικονομία δυνάμεων. Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ επόμενος προπονητής θα είναι ο Νίκο Κόβατς που εντυπωσίασε φέτος με την Άιντραχτ, 11-1-3 με 9/15 over εκτός Μονάχου στη Μπουντεσλίγκα.