Ανκαραγκουτσού

Τρίτη σερί ήττα για την ομάδα της Άγκυρας που παλεύει με «νύχια και με δόντια» να μείνει πάνω απο τη ζώνη του υποβιβασμού βρισκόμενη στο +2 αυτή τη στιγμή. Απέναντι στη Μπεσίκτας, βρέθηκε να κυνηγά απο το 6ο λεπτό της συνάντησης όμως όσο το ματς έμενε ανοικτό, τόσο έψαχνε το γκολ που θα έφερνε το παιχνίδι όμως δεν τα κατάφερε με το 2-0 να γίνεται στο 88'. Στις καθυστερήσεις η μείωση του σκορ με τέρμα του Παρλάκ απο την άσπρη βούλα. 2-4-6 εντός έδρας για το σύνολο της Ανκαραγκουτσού.

Συμπλήρωσε κάρτες ο χαφ Στανόγεβιτς και θα απουσιάσει απο το παιχνίδι με τη Ρίζεσπορ.

Bet Info - Ανκαραγκουτσού

3/4 over 2.5 προσφάτως.

Ρίζεσπορ

Με ένα εξαιρετικό τέρμα του Σαμούντιο στο δεύτερο μέρος έπειτα απο ασίστ του Μπολντρίν η Ρίζεσπορ κατάφερε να πάρει εντός έδρας παλικαρίσιο βαθμό έπειτα απο τέσσερις συνεχόμενες ήττες κόντρα στη σαφέστατα ανώτερη Αλάνιασπορ που πήρε προβάδισμα στο 35' ωστόσο δεν μπόρεσε να το διατηρήσει. Οι γηπεδούχοι είχαν τη κατοχή (61%-39%) και τέσσερα σουτ στον στόχο έναντι πέντε των φιλοξενούμενων, όμως δε τα κατάφεραν να πανηγυρίσουν το τρίποντο.