Άλκμααρ

Μέχρι το 87΄ κρατούσε στα χέρια της η Αλκμάαρ την εκτός έδρας νίκη επί της Ντεν Χάαγκ, όμως οι γηπεδούχοι «μίλησαν» τελευταίοι τρία λεπτά πριν το φινάλε με τον Κράμερ κι οδήγησαν το σκορ στο τελικό 2-2, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική στην ολλανδική Eredivisie. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το γκολ του Γκούντμουνσον στο 33΄, όμως η Ντεν Χάαγκ αντέδρασε, ισοφαρίζοντας στο 64΄ με τον Φαν Έγουικ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Κάρλον έκανε το 1-2, όμως στο 87΄ ο Κράμερ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. To απίστευτο κατόρθωμα της είναι πως έχει πέντε ισοπαλίες σε πέντε ματς πρωταθλήματος. Αυτό το αποτέλεσμα ωστόσο ήρθε μετά το απίθανο διπλό στην έδρα της Νάπολι (0-1) με μια Άλκμααρ που έπαιζε σχεδόν μισή στην Ιταλία.

Εκτός οι επιθετικοί Μποαντού, Ντράουφ, ο εξτρέμ Αμπουκάλ, οι μέσοι Ράιντερς, Έφγεν και ο κεντρικός αμυντικός Λέτσχερτ. Εκτός και ο μέσος Κλάσι και ο στόπερ Φλάαρ.

Bet Info - Άλκμααρ

4/5 G/G & over 2.5 πρόσφατα.

Ριέκα

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης με την Ριέκα, ωστόσο, ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο πορτιέρο των γηπεδούχων, Νέβιστιτς που έδειχνε πως είχε όλες τις… απαντήσεις στις απειλές των Βάσκων. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να… δραπετεύσουν με το «διπλό» από την Κροατία, χάρις σε γκολ του Μπαουτίστα στις καθυστερήσεις, έπειτα από το γύρισμα του Μερίνο. Στα εγχώρια, είναι στο -10 απο τη κορυφή με δύο ματς λιγότερα ωστόσο απο την πρώτη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.