Άλκμααρ

Επιτέλους έβγαλε αντίδραση η Αλκμάαρ στο πρωτάθλημα νικώντας με 5-0, εντός έδρα την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Απόλυτα κυρίαρχη στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι, έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο δίχως να απειληθούν. Στα της Ευρώπης, η ομάδα του Γιάνσεν, σε ένα ματς ροντέο, αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, στην έδρα της Ράντερς. Προηγήθηκε δις, ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές χωρίς να μπορέσει να κάνει την διαφορά.

Εκτός ο Πόκου (επιθετικός).

(4-2-3-1): Vindahl - Sugawara, Chatzidiakos, Martins Indi, Wijndal - Midtsjo, Reijnders - Gudmunson, De Wit, Karlson - Pavlidis

Γιάμπλονετς

Τέλος μπήκε στο αήττητο σερί για την Γιάμπλονετς που ηττήθηκε με 1-0, εντός έδρας κόντρα στην Λίμπερτς. Δέχθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 37ο λεπτό δίχως ποτέ να καταφέρει να φτάσει έστω στην ισοφάριση. Στα της Ευρώπης, οι Τσέχοι εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί, εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και νίκησαν με 1-0 την Κλουζ, εντός έδρας, χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πίλαρ στο 52ο λεπτό.

Εκτός ο βασικός Στέπανεκ (αμυντικός).

(4-1-4-1): Hanus - Holik, Kubista, Zeleny, Krob - Povazanec - Plestil, Jouska, Kratochvill, Pilar - Dolezal