Αλαβές

Δεδομένου πως στο πρόσφατο ματς με την Λεβάντε έπαιζε με παίκτη λιγότερο, η Αλαβές πήρε σπουδαίο πόντο (1-1) που της έδωσε μεγάλη ανάσα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με τον Λούκας Πέρεθ. Ωστόσο, η Αλαβές έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Έντγκαρ αποβλήθηκε στο 34ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μοράλες στο 51ο λεπτό, ενώ ο Λεόν έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 70ό λεπτό σημαδεύοντας το δοκάρι.

Εκτός ο μέσος Πονς, τιμωρημένος ο εξτρέμ Μέντες.

Bet Info - Αλαβές

Προερχόμενη απο πέντε σερί under 2.5.

Βαλένθια

Μια πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης η Βαλένθια σκορπίζοντας τη με 4-1. Πρώτα ο Καρίμ Μπενζεμά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν και στη συνέχεια ο διαιτητής Μανθάνο έδειξε τέσσερις φορές το σημείο του πέναλτι! Ο Σολέρ είδε τον Τιμπό Κουρτουά να τον σταματά την πρώτη φορά, αλλά στις επόμενες τρεις ευστόχησε. Σε συνδυασμό με το αυτογκόλ του Ραφαέλ Βαράν, το θριαμβευτικό 4-1 για τη Βαλένθια είναι γεγονός. Οι γηπεδούχοι μπορεί να μη δείχνουν σταθερό πρόσωπο ακόμα φέτος, ωστόσο ανέβηκαν στη μέση της βαθμολογίας.