Αλαβές

Πέμπτη ήττα (και μια ισοπαλία) στα πρόσφατα έξι παιχνίδια της Αλαβές με πιο πρόσφατη την ήττα απο Ατλέτικο με 1-0. Η Ατλέτικο δεν είχε καλή παρουσία στο ματς και εμφανίστηκε αρκετά φλύαρη, ωστόσο έλυσε τον γόρδιο δεσμό με τον Σουάρες στο 53ο λεπτό της συνάντησης έπειτα απο ασίστ του Τριπιέ. Ακόμα κι έτσι όμως, η Αλαβές έμεινε στη διεκδίκηση έστω του ενός βαθμού ως το τέλος, κέρδισε πέναλτι στο 85', ωστόσο ο Χοσέλου δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Όμπλακ, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει έναν πολύτιμο πόντο στην ομάδα του.

Σταθερά εκτός ο χαφ Έλι.

Bet Info - Αλαβές

Τρία σερί under 2.5 πρόσφατα εντός έδρας.

Θέλτα

Για 2ο σερί ματς πρωταθλήματος και μάλιστα εντός έδρας η Θέλτα μένει μακριά από τη νίκη, χάνοντας με 3-1 απο τη Ρεάλ. Καλύτερα μπήκε στο παιχνίδι η ομάδα της Μαδρίτης ενώ στο 20ο λεπτο, προηγήθηκε με τον Γάλλο να ευστοχεί και να γράφει το 1-0 για τη Βασίλισσα. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Γερμανός σέρβιρε ξανά στον Γάλλο και εκείνος από κοντά έγραψε το 2-0 με ένα άψογο πλασέ με το αριστερό. Η Θέλτα άρχισε να παίρνει μέτρα και κατάφερε να μειώσει στο 40ο λεπτο, όταν ο Σάντι Μίνα έπιασε μία εξαιρετική κεφαλιά στη σέντρα του Ντένις Σουάρεθ. Στο μέσο του βαθμολογικού πίνακα, δύσκολα πάντως να μπει σε περιπέτειες.

Εκτός ο κίπερ Ρούμπεν, αμφίβολος ο εξτρέμ Μορ.