Αλαβές

Δεν ήταν καλή στην έδρα της Κάντιθ, δεν άξιζε κάτι παραπάνω απο την τιμητική ήττα με 3-1 απο τον αντίπαλο, ωστόσο έπαιζε και απο το 50ο λεπτό με παίκτη λιγοτερο. Στο 15’ το 1-0, στο 23’ με πέναλτι το 1-1. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι απείλησαν αρκετά και σωστά πέτυχαν τα τέρματα της νίκης. Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη η Αλαβές με τη διοίκηση να αλλάζει τον κόουτς Ματσίνμε τον Αμπελάρδο που αναλαμβάνει για 3η φορά.

Εκτός ο στόπερ Έλι.

Bet Info - Αλαβές

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Σεβίλλη

Άξιζε κάτι πολύ καλύτερο απο την ήττα με 2-0 απο την Ατλέτικο η Σεβίλλη, μια ήττα που ήρθε μετά απο περίπου ενάμιση μήνα, κάτι που επιβεβαιώνει το πρόσφατο φορμάρισμα της Μπιλμπάο. Στο 17ο λεπτό προηγήθηκε ο αντίπαλος, όσο κι αν πίεσε όμως η Σεβίλλη δεν κατάφερε να ισοφαρίσει με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ - μαχαιριά στο 76΄. Εκτός 4άδας, αλλά με ματς λιγότερο και μια μεσοβδόμαδη πρόκριση επί της Λεγανές στο κύπελλο στην παράταση.

Ο κίπερ Βάλτσικ και ο αμυντικός Εσκουδέρο παραμένουν εκτός.