Αλαβές

Διασύρθηκε απέναντι στη Θέλτα εκτός έδρας η Αλαβές στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής στη La Liga καθώς ηττήθηκε με το πολύ βαρύ 6-0! Οι Γαλιθιανοί προηγήθηκαν 2-0 στο ξεκίνημα  ενώ στη συνέχεια το έργο τους έγινε πιο εύκολο, καθώς στο 27ο λεπτό αποβλήθηκε ο Αγκουιρεγκαμπίρια. Πριν κλείσει το ημίχρονο, ο Ραφίνια σημείωσε δύο ακόμη τέρματα (40΄, 41΄) κι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο δεύτερο μέρος ακολούθησαν δύο ακόμη τέρματα της Θέλτα, που έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα της Γαλικίας. Παρά την ήττα διατηρείται σε απόσταση ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις.

Τιμωρημένος ο Αγκουιρεγκαμπίρια (Α), εκτός ο Βιδάλ (Μ).

Bet Info - Αλαβές

4/5 under 2.5 προσφάτως.

Οσασούνα

Δεύτερη σερί ήττα, για τρίτο ματς δίχως νίκη, ηττήθηκε με 2-0 απο την Βαλένθια στο Μεστάγια. Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Γκονσάλο Γκέδες με σόλο προσπάθεια και εξαιρετικό σλάλομ ενώ το 2-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 35ο λεπτό ο Ροντρίγκο ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση πλασάροντας εύστοχα τον Ρούμπεν . Κρατάει πως στην επανάληψη έδειξε πως έχει σφυγμό και έπαιξε ποδόσφαιρο σπαταλώντας ευκαιρίες.Έχει  35 βαθμούς, δύσκολα να κινδυνέψει.

Γνωστές και μακροχρόνιες οι απουσίες της.