Αλαβές

Τεράστια βαθμολογικού ενδιαφέροντος νίκη κατάφερε να πάρει η Αλαβές, με 2-0 στην έδρα της Έλτσε. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, ήταν άκρως αποτελεσματικοί δίχως να αφήσουν τον αντίπαλο να απειλήσει. Στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Καγιέχα με ρεκόρ 32-54 και 35 βαθμούς.

Εκτός οι Μέντεζ (αμυντικός), Μπουργκούι (επιθετικός), Κόρντομπα (επιθετικός), Έλι (αμυντικός) και Λόπεζ (αμυντικός).

Γρανάδα

Τέλος στις ελπίδες για ευρωπαϊκή έξοδο για τη Γρανάδα καθώς ηττήθηκε για τρίτο σερί παιχνίδι, αυτή τη φορά με 4-1 από την Ρεάλ Μαδρίτης. Δεν εμφάνισαν ποτέ ανταγωνιστικό πρόσωπο στον αγωνιστικό χώρο, δέχθηκαν από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο ενώ το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να μειώσουν προσωρινά με γκολ του Μολινά στο 71ο λεπτό. Στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μαρτίνεζ με ρεκόρ 45-61 και 45 βαθμούς.

Εκτός οι Σολδάδο (επιθετικός), Ντίαζ (αμυντικός), Κένετι (μέσος), Λοζάνο (αμυντικός), Μίγια (μέσος), Νέβα (αμυντικός) και Βαγιέχο (αμυντικός).