Αλαβές

Η Αλαβές πήρε μια πολύ σημαντική νίκη στο «Μεντιθορόθα» με 1-0 κόντρα στην Μπιλμπάο στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της La Liga. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά στον αγώνα, ωστόσο παρά το οτι είχαν τις πιο πολλές στιγμές στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το φτωχό 0-0. Στο 74′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το φάουλ του Λούκας και την κεφαλιά του Έλι που σκόραρε για το 1-0 εννιά λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς. Στο 86′ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντουάρτε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και λίγα λεπτά αργότερα το παιχνίδι έληξε με την Αλαβές να παίρνει τη νίκη με 1-0.

Tιμωρημένος ο Ντουάρτε (Α).

Bet Info - Αλαβές

3/4 under 2.5 στα τελευταία της παιχνίδια.

Έλτσε

Έλτσε και Ουέσκα έμειναν ισόπαλες, ωστόσο το αποτέλεσμα δεν δικαίωσε τους γηπεδούχους. Η αλήθεια ωστόσο είναι πως η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα ήταν πολύ ανώτερη αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και το παιχνίδι έληξε 0-0. Παρόλα αυτά στο φινάλε είχε μια καλή στιγμή για να κλέψει τους τρείς βαθμούς. Δεν πέτυχε το πολυπόθητο τέρμα και έμεινε στους 4 βαθμούς. Θέλει χρόνο και αν δέσει σίγουρα θα ανέβει βαθμολογικά και ψυχολογικά.