Αλαβές

Από το 8’ που αποβλήθηκε ο πορτιέρο της Οσασούνα, Ρουμπέν, εκείνη πάλευε με παίκτη λιγότερο. Αντί λοιπόν η Αλαβές να βρεί τρόπους για να απειλήσει οργανωμένα την αντίπαλη εστία, είδα μια Οσασούνα που προηγήθηκε με τον Τόρες (67’), για να μπει αλλαγή στο ματς ο  Λούκα Πέρεθ και να ισοφαρίσει (75’) για τους φιλοξενούμενους. Αυτή τη στιγμή είναι στη 13η θέση, εντούτοις την χωρίζουν μόλις... 3 βαθμοί απο τον υποβιβασμό!

Εκτός ο χαφ Πονς και ο στόπερ Έλι, εξέτισε ο χαφ Μπαταγλιά.

Bet Info - Αλαβές

4/5 under 2.5 προσφάτως.

Ατλέτικο Μαδριτης

Το αγαπημένο σκορ του Ντιέγκο Σιμεόνε (1-0) έκανε ξανά την εμφάνισή του στη νίκη της Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Χετάφε, η οποία διατηρεί τους Ροχιμπλάνκος στην κορυφή της La Liga στο φινάλε του 2020 και στις αρχές του 2021. Πιο δραστήρια στο πρώτο ημίχρονο η Ατλέτικο, η οποία είχε δοκάρι με τον Τομάς Λεμάρ και κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Λουίς Σουάρες ύστερα από σέντρα του Γιανίκ Φερέιρα – Καρασκό (20′), με τον Ουρουγουανό επιθετικό να φτάνει αισίως τα οκτώ γκολ σε δέκα ματς πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι, όπως συνηθίζουν, ήταν πιο συντηρητικοί στο δεύτερο ημίχρονο, η Χετάφε επιχείρησε να απαντήσει, αλλά ήταν αναποτελεσματική.