Άιντραχτ Φρ.

Άργησε να πάρει μπρος στο Μεχενγκλάντμπαχ πληρώνοντας το αναιμικό της πρώτο ημίχρονο που την έβαλε πίσω στο σκορ με 2-0, στην επανάληψη ήταν αρκετά καλύτερη, όμως παρά τα γκολ των Χιντερέγκερ και Ντα Κόστα δε μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (4-2) από τη Μπορούσια. Τέλος το μικρό αήττητο σερί των τεσσάρων αγωνιστικών για τους Αετούς που υποχώρησαν στην ένατη θέση της κατάταξης, έχουν σαφέστατα πολλές αγωνιστικές υποχρεώσεις φέτος (την Πέμπτη παίζουν πάλι Γιουρόπα Λιγκ). Μεσοβδόμαδα ήρθε με σχετική άνεση η νίκη-πρόκριση στο Κύπελλο με σκορ 2-1 επί της Σαν Πάουλι, χωρίς ήττα φέτος στη Φρανκφούρτη στο πρωτάθλημα (3-2-0 με 4/5 over).

Eκτός ο σέντερ φορ Σίλβα.

Bet Info - Άιντραχτ Φρ.

8 over στις 9 πρώτες αγωνιστικές μετράει η Άιντραχτ.

Μπάγερν Μονάχου

Παρότι προηγήθηκε με 2-0 της Ουνιόν στο Μόναχο, εντούτοις αγχώθηκε για να φτάσει στο τρίποντο (2-1) καθώς η φιλοξενούμενη στην επανάληψη μείωσε έχοντας χάσει κι ένα πέναλτυ. Ακολούθησε μία ακόμα πιο αγχωτική νίκη-πρόκριση (1-2) στην κοιλάδα του Ρουρ επί της Μπόχουμ, με τους Βαυαρούς να μην παίζουν καθόλου καλά και να πετυχαίνουν τα δύο τους τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η Μπάγερν βρίσκεται στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 2-2-0 και 3/4 over εκτός έδρας, ακολουθεί ο αγώνας του Τσάμπιονς Λιγκ με τον Ολυμπιακό κι ενώ φουντώνει η γκρίνια για τον προπονητή Κόβατς στο εσωτερικό του συλλόγου.

Θα λείψουν οι αμυντικοί Ζίλε και Ερναντές.