Άιντραχτ Φρ.

Έδωσε μεσοβδόμαδα εξ αναβολής παιχνίδι στη Βρέμη κόντρα στη Βέρντερ και χάρη σε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο πήρε το τρίποντο με το εμφατικό 0-3. Ο Αντρέ Σίλβα σκόραρε για ακόμα ένα παιχνίδι με κεφαλιά στις αρχές της επανάληψης, ο ερχόμενος από τον πάγκο Ιλσάνκερ σημείωσε τα δύο άλλα τέρματα των Αετών που αποκόμισαν επτά βαθμούς από τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές και πλέον αναπνέουν με μεγαλύτερη σιγουριά. Χρειάζονται να συμβούν πολλά για να δούμε την Άιντραχτ να παλεύει για την παραμονή στο φινάλε, αμυδρές οι ελπίδες της για να προλάβει την έκτη θέση και την Ευρώπη.

Εκτός ο βασικός φορ Πασιένσια και ο ημιβασικός μέσος Φερνάντες.

Bet Info - Άιντραχτ Φρ.

9 συνεχόμενα over στο πρωτάθλημα μετράει η Άιντραχτ.

Μαιντζ

Η Μάιντζ δεν έπαιξε άσχημα κατά τη φιλοξενία της Χοφενχάιμ αλλά παρότι έφτιαξε με σχετική ευκολία φάσεις προς την αντίπαλη εστία δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει για να σκοράρει, τουναντίον δέχτηκε γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους κι εν τέλει ηττήθηκε (0-1) χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει ως το τέλος. Οι κόκκινοι πλέον μετρούν 5 αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-3-2) και η θέση τους γίνεται ολοένα και πιο δύσκολη από τη στιγμή που απέχουν 1 βαθμό μακριά από τα μπαράζ και τρεις από τον απευθείας υποβιβασμό. Μάλιστα το πρόγραμμα της Μάιντζ ως το φινάλε κρίνεται αρκετά απαιτητικό σε σχέση με τις ανταγωνίστριες της.