Άιντραχτ Φρ.

Με πολλή ψυχή αλλά και τύχη η Άιντραχτ στη Μασσαλία, εκεί που βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 3' και να παίζει πάνω από 35 λεπτά με παίκτη λιγότερο (τον Βίλεμς που αποβλήθηκε και στην Ευρώπη μετά τη Γερμανία) αλλά να παίρνει τη νίκη (1-2) επί της Μαρσέιγ στην πρώτη αγωνιστική των Ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Την προηγούμενη Παρασκευή οι Αετοί πάλεψαν στο Ντόρτμουντ αλλά δε μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα (3-1), με τον Haller απλά να ισοφαρίζει πρόσκαιρα. Μόλις 3 κερδισμένοι βαθμοί μέχρι στιγμής στη Μπουντεσλίγκα για την Άιντραχτ που σήμερα θέλει να κάνει σεφτέ στη Φρανκφούρτη.

Τιμωρημένος ο Βίλεμς (Α), τραυματίες οι Τσάντλερ (Μ), Πασιένσα (Α), προς επιστροφή ο φορ Ρέμπιτς.

Bet Info - Άιντραχτ Φρ.

Γκολ/γκολ & over και οι 3 τελευταίοι αγώνες της Άιντραχτ.

Λειψία

Η αναμέτρηση με την ''αδελφή'' Red Bull Σάλτσμπουργκ τη βρήκε ηττημένη (2-3) με γκολ που δέχτηκε στο 89ο λεπτό στη Σαξονία. Επιβεβαιώθηκε το φορμάρισμα του φορ Πόουλσεν που σκόραρε ξανά καθώς και η μειωμένη προσοχή που προτίθεται να δώσει ο σύλλογος της Ανατολικής Γερμανίας στο θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ. Μετριότατο το ξεκίνημα κι εντός συνόρων πάντως, ακόμα και στην πρόσφατη νίκη (3-2) επί του Αννόβερου προβλημάτισε έντονα με τις αμυντικές της αδυναμίες αλλά οι ποιοτικοί της μεσοεπιθετικοί έφεραν το πρώτο τρίποντο της σαιζόν. 4 οι κερδισμένοι βαθμοί στο πρωτάθλημα, στην μοναδική της έξοδο δέχτηκε 4 γκολ στο Ντόρτμουντ.

Αμφίβολη η συμμετοχή του επιθετικού Βέρνερ.