Άιντραχτ Φρ.

Εμφανής η βελτίωση της Άιντραχτ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Χοφενχάιμ, δεν έπαιξε βέβαια το περυσινό ολοκληρωτικό της ποδόσφαιρο αλλά ήταν σοβαρή κι επικράτησε με 1-2 χάρη σε τέρματα των Ντοστ και Τσάντλερ. Οι Αετοί φαίνεται πως θα δώσουν περισσότερη έμφαση στα ανασταλτικά τους καθήκοντα, όμως σε κάθε περίπτωση πρέπει να δούμε περισσότερα δείγματα γραφής προκειμένου να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα. Η απόσταση από την εξάδα παραμένει μεγάλη, συμπαθητική η παρουσία τους φέτος στη Φρανκφούρτη (4-3-2 με 7/9 over).

Δεν υπολογίζονται σήμερα οι Καμάντα (Μ), Φερνάντες (Μ).

Bet Info - Άιντραχτ Φρ.

Η εστία της παραβιάστηκε και στις 17 πιο πρόσφατες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Λειψία

Ζορίστηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στη σκληροτράχηλη Ουνιόν Βερολίνου αλλά στην επανάληψη βρήκε τον τρόπο να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα και να φτάσει στην νίκη (3-1) με πρωταγωνιστές τους Βέρνερ (2 γκολ) και Ζάμπιτσερ (1 γκολ, 1 ασίστ). Με το δεξί μπήκε η νέα χρονιά για τους Κόκκινους Ταύρους που εξακολουθούν να σκοράρουν κατά ριπάς, αυτός είναι άλλωστε και ο βασικός λόγος που φιγουράρουν στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα και στο +4 από τη Μπάγερν Μονάχου. Ο σύλλογος από την πρώην Ανατολική Γερμανία τρέχει σερί της τάξης του 10-3-0 και μετράει 6-2-1 με 8/9 over εκτός έδρας.

Θα λείψουν οι αμυντικοί Όρμπαν και Κονατέ, καθώς και ο φορ Κούνια.

Bet Info - Λειψία

Η Λειψία σημείωσε τουλάχιστον 3 τέρματα και στις 9 τελευταίες υποχρεώσεις της στη Μπουντεσλίγκα.