Άιντραχτ Φρ.

Τραγωδία για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης που γνώρισε την ήττα - σοκ με 2-1 στην έδρα της Άουγκσμπουργκ. Οι «αετοί» έκαναν ένα κάκιστο παιχνίδι αδυνατώντας να βρουν απάντηση στα δύο γκολ που δέχθηκαν στο πρώτο μέρος. Στο 36' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κεντίρα να... «σερβίρει»  τον Χιντερέγκερ να κάνει λάθος και τον Ρίχτερ από κοντά να πραγματοποιει το 1-0, ενώ στο 43' ο Νιντερλέχνερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με σούτ. Η Άιντραχτ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ, σε 2-1 στο 73' με τον Κοχρ να κάνει υπέροχη ενέργεια και να δίνει στον Πασιένσια που με ωραίο σουτ εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Αυτή ήταν και η μοναδική καλή στιγμή για την Άιντραχτ στην επανάληψη.  Φτωχή από ιδέες, ενέργειες και δημιουργία, η ομάδα του Αντι Χίτερ βγάζει τεράστια αμυντικά προβλήματα.

Εκτός οι σημαντικοί μέσοι Ρόντ και Γκατσίνοβιτς .

Bet Info - Άιντραχτ Φρ.

Έχει 5Χ5 νίκες εντός φέτος στα επίσημα.

Άρσεναλ

Η Άρσεναλ «αυτοκτόνησε» στην έδρα της Γουότφορντ και έχασε μια μεγάλη ευκαιρία, να φτάσει δηλαδή την Μάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, καθώς αν και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με ισάριθμα γκολ του Ομπαμεγιάνγκ είδε την ουραγό της Premier League να πραγματοποιεί ένα μυθικό come back. Για ακόμη μια φορά, το αμυντικό δίδυμο των «κανονιέρηδων» ήταν αυτό που πλήγωσε την ομάδα. Ο Παπασταθόπουλος έκανε ένα τραγικό λάθος και «σέρβιρε» στον Κλέβερλι και ο τελευταίος μείωσε. Ηταν ένα απο τα αμέτρητα λάθη των παικτών της Άρσεναλ από την περσινή σεζόν που οδηγεί σε γκολ. Οι γηπεδούχοι έβγαζαν τη μία ευκαιρία πίσω απο την άλλη, ωστόσο δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν, αλλά αυτό έγινε στο 79'. Ο Λουίζ ανέτρεψε τον Περέιρα και ο τελευταίος διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα το 2-2. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις ο Ντουκουρέ έχασε μοναδική ευκαιρία για να στείλει τους Λονδρέζους στο καναβάτσο.  Αξίζει να σημειωθεί εδώ, πως είναι κάκιστη εκτός έδρας,  έχει πανηγυρίσει μόλις 4 διπλά στις 16 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της μακρία απο το σπίτι της (4-4-8), ενώ δέχθηκε μίνιμουμ ένα γκολ στα 20 από τα 22 πιο πρόσφατα εκτός έδρας της!

Σταθερά εκτός ο Λακαζέτ (Ε) που είναι η μόνη ουσιαστικά απουσία βασικού ποδοσφαιριστή. Μακροχρονια τα υπόλοιπα.