Αγγλία

Τελείωσα άδοξα το ταξίδι στον Nations League για την Αγγλία που κατέλαβε την 3η θέση σε μία ημιτελική φάση που είχε τις Ολλανδία, Πορτογαλία και Ελβετία. Πλέον η ομάδα του Σάουθγκεϊτ στρέφει το ενδιαφέρον της εξ΄ ολοκλήρου στην προκριματική φάση του Euro εκεί όπου μέχρι στιγμής έχει κάνει το 2/2 με ισάριθμες νίκες απέναντι σε Μαυροβούνιο και Τσεχία αμφότερες «φιλοδωρώντας» με πέντε γκολ. Είναι το ξεκάθαρο φαβορί τα «Λιοντάρια», αδύνατο να μην τερματίσουν πρώτα.

Απρόσμενο με τον Γουάν Μπισάκα (μπακ), δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα τραυματισμού.

Βουλγαρία

Απογοητευτική η πορεία της Βουλγαρίας μέχρι στιγμής στην διοργάνωση, δεν έχει καταφέρει να νικήσει κανέναν από τους τέσσερις αγώνες που έχει δώσει μέχρι στιγμής έχοντας συνολικό απολογισμό δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Στην τελευταία –χρονικά- αναμέτρηση δέχθηκε ήττα σοκ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, εντός έδρας από το Κόσοβο με 3-2 και ενώ είχε καταφέρει να κάνει την ανατροπή με γκολ των Ποπόβ και Ντιμιτρόβ.

Εκτός ο αναπληρωματικός Κονσταντίνοβ (μέσος).