Αγγλία

Έκανε το 2/2 η Αγγλία αυτή τη φορά απέναντι στην Αλβανία με 2-0. Έπαιξε όσο χρειάστηκε η «αρμάδα» του Σάουθγκεϊτ που άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Κέιν. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Μάουντ που κατάφερε επίσης να βρει δίχτυα στο 63ο λεπτό σε μία αναμέτρηση όπου την πρωτοβουλία των κινήσεων είχαν οι φιλοξενούμενοι δίχως το σύνολο του Ρέτζα να μπορέσει να γίνει απειλητικό. Πλέον τα «τρία λιοντάρια» βρίσκονται στη 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-0 και 6 βαθμούς.

Δεν πήρε μέρος στη τελευταία προπόνηση ο Μάουντ (μέσος) με τον Σάουθγκεϊτ να θέλει να του δώσει ανάσες για τον αγώνα απέναντι στη Πολωνία. Εκτός οι Ράσφορντ (επιθετικός) και Σάκα (μέσος), αμφίβολος ο βασικός Γουόκερ (μπακ).

Πολωνία

Εύκολο βράδυ είχε η Πολωνία η οποία νίκησε με 3-0 την Ανδόρα στη Βαρσοβία. Σκόραρε δύο γκολ ο Λεβαντόφσκι στο 30ο και 55ο λεπτό του αγώνα με τον γνώριμο μας από τον ΠΑΟΚ Σβιντέρσκι να διαμορφώνει το τελικό σκορ με το παρθενικό του τέρμα στο 88ο λεπτό. Στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σούσα με ρεκόρ 6-3 και 4 βαθμούς, ένα καλό αποτέλεσμα απέναντι στην Αγγλία θα την δώσει ελπίδες για κατάκτηση της 1η θέσης του ομίλου.

Χτύπησε και θα απουσιάσει ο σταρ της ομάδας Λεβαντόφκσι (επιθετικός), εκτός καθώς είναι θετικοί στον κορονοϊό οι Κλιχ (μέσος), Κριχόβιακ (μέσος), ο αναπληρωματικός Σκορούπσκι (τερματοφύλακας) και ο επίσης αναπληρωματικός Πιατκόφσκι (αμυντικός).