Αγγλία

Καταιγιστική ήταν η Αγγλία απέναντι στην Βουλγαρία νικώντας την, εντός έδρας με 4-0. Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Κέιν στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του στο 50ο. Στην συνέχεια ήταν η σειρά του Στέρλινγκ να σκοράρει στο 55ο λεπτό ενώ ο φορ την Τότεναμ ολοκλήρωσε το χατ τρικ του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 73ο λεπτό. Έτσι η ομάδα του Σάουθγκεϊτ βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-1 και 9 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών πέρα του Γουάν Μπισάκα (μπακ).

Κόσοβο

Άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση για το Κόσοβο, άλλη μία εντός έδρας νίκη με 2-1 αυτή την φορά απέναντι στην Τσεχία. Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να προηγήθηκαν στην αναμέτρηση ωστόσο οι γηπεδούχοι έφεραν «τούμπα» το ματς με τον Μουρίκι να σκοράρει στο 20ο λεπτό και τον Βοτζόβα να κάνει την ανατροπή στο 67ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Έτσι η ομάδα του Χαλάντες βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-5 και 8 βαθμούς έχοντας βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης.