Αγγλία

Οριστικό αποκλεισμό από τα πλέι οφ του Nations League δέχθηκε η Αγγλία, την Κυριακή όπου και δέχθηκε ήττα με 2-0 από το Βέλγιο, εκτός έδρας. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος με τους Τίλεμανς και Μέρτενς να σκοράρουν στι 10ο και 24ο λεπτό της αναμέτρησης. Πολύ καλό παιχνίδι πραγματοποίησε ο Γκρίλις που δημιούργησε αλλά και έγινε απειλητικός προς τους αντιπάλους, αρκετές ευκαιρίες «σπατάλησε» και ο Κέιν. Στην 3η θέση βρίσκεται η ομάδα του Σάουθγκειτ με ρεκόρ 3-4 και 7 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Στέρλιγνκ (μέσος), Χέντερσον (μέσος), Άαρνολντ (μπακ), Γκόμεζ (αμυντικός), Ράσφορντ (επιθετικός), Ρις Τζέιμς (μπακ) και Γουάρντ-Πράους (μέσος).

Ισλανδία

Μετά τον «οδυνηρό» αποκλεισμό από τα προκριματικά του Γιούρο στα τελευταία λεπτά, η Ισλανδία δέχθηκε νέα ήττα στο Nations League, από την Δανία με 2-1. Το σκορ διαμορφώθηκε με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Έρισκεν και ένα γκολ του Κγιάρτανσον, οριστικά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χάμρεν που παράλληλα δέχθηκε τον υποβιβασμό στην β' κατηγορία της διοργάνωσης.

Εκτός ο σημαντικός Μάγκνουσον (αμυντικός).