Αγγλία

Επιστροφή στις νίκες για την Αγγλία, αυτή την φορά εντός έδρας απέναντι στο Βέλγιο με 2-1. Αν και η ομάδα του Σάουγκειτ βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να φέρει «τούμπα» το ματς με τους Ράσφορντ και Μάουντ να σκοράρουν στο 39ο και 65ο λεπτό αντίστοιχα. Παρά την νίκη, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πείσουν για ακόμα μία φορά με την εμφάνιση που πραγματοποίησαν καθώς έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους τα πολλά αμυντικά κενά και η δημιουργία που ουσιαστικά δεν υπάρχει από τους παίκτες της επιθετικής γραμμής.

Εκτός οι Στέρλινγκ (μέσος) και Τσίλγουελ (μπακ), ερωτηματικό αποτελεί η συμμετοχή του Τριπιέρ (μπακ).

Δανία

Ήταν καθολικά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να φτάσει σε μία άνετη επικράτηση, στην Ισλανδία με 3-0. Η Δανία αρχικά προηγήθηκε με αυτογκόλ του Σιγκουργιόνσον στο 45ο λεπτό ενώ στο δεύτερο μέρος συνέχισε να παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, έχοντας τις γραμμές ψηλά στο γήπεδο, καταφέρνοντας να φτάσει στην επίτευξη άλλων δύο γκολ με τους Έρικσεν και Σκοβ στο 46ο και 61ο λεπτό.