ΑΕΚ

Φοβήθηκε το ματς περισσότερο από όσο χρειαζόταν ο Καρέρα όπου παρέταξε ένα αμυντικό σχήμα, δεν απείλησε ολοκληρωτικά στο πρώτο μέρος ενώ στο δεύτερο «κατέρρευσε» χάνοντας με 3-0, εντός έδρας από την Ζόρια, έχοντας πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση. Αυστηρή η δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε ο Σάκοφ στο 49ο λεπτό. σε κακή μέρα ο κίπερ Αθανασιάδης που φέρνει ευθύνη τουλάχιστον στο πρώτο γκολ. Έτσι πλέον, η ομάδα του Καρέρα βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου με ρεκόρ 5-9 και μόλις 3 βαθμούς. Στα του πρωταθλήματος, η «Ένωση» έπαιξε πολύ όμορφο ποδόσφαιρο καταφέρνοντας να φύγει με το διπλό από την έδρα του Αστέρα Τρίπολης, με 2-1 και τους Λιβάια και Ανσαριφάρντ να σκοράρουν.

Εκτός αποστολής έμεινε ο βασικός και τιμωρημένος Σάκοφ (μέσος) καθώς και οι σημαντικοί Τσινγκρίνσκι (αμυντικός), Σιμάνσκι (μέσος), Παουλίνιο (μπακ) και Λόπεζ (μπακ).

Καρέρα (προπονητής, ΑΕΚ): «Όχι, δεν θεωρώ ότι έχουμε φτάσει ήδη στους στόχους μας. Στόχος μας είναι να κερδίσουμε κάθε παιχνίδι. Παρόλο που δεν έχουμε πολλές πιθανότητες πρόκρισης, θα μπούμε στο παιχνίδι για να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό, προσπαθώντας να κερδίσουμε. Όσο είσαι ζωντανός, υπάρχουν ελπίδες. Έχουμε άλλους δύο αγώνες σημαντικούς στον όμιλο και θα δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό και θα φανεί μέσα στο γήπεδο τι θα γίνει».

Μπράγκα

Έκανε ότι μπορούσε ωστόσο δέχθηκε γκολ «μαχαιριά» στο τελευταίο λεπτό δίχως να μπορέσει να πάρει εντός έδρας νίκη, μένοντας στο 3-3 απέναντι στην Λέστερ. Προηγήθηκε τρεις φορές με τους Ελμουσράτι, Παουλίνιο και Φρανσέρτζιο, ισοφαρίστηκε ωστόσο ισάριθμες φορές με το τελευταίο τέρμα να έρχεται στο 95ο λεπτό και την ομάδα του Καρβαλχάλ να παραμένει στην 2η θέση του ομίλου. Στα του πρωταθλήματος, κατάφερε να πάρει μία δύσκολη εντός έδρας νίκη, απέναντι στην Φαρένσε με 1-0 χάρις σε γκολ του Ελμουσράτι με σουτ από κοντινή απόσταση στο 87ο λεπτό.

Σταθερά εκτός ο σημαντικός Φόντε (επιθετικός) και ο βασικός Μούρα (αμυντικός).